autoaba@seznam.cz +420 605 232 579

Řidičský průkaz
snadno a rychle!

Výcvik

Výuka probíhá individuálním způsobem, tzn. určitou látku se naučíte doma a poté v autoškole prostřednictvím cvičného testu zjistíme jak. Komunikace probíhá také telefonicky, prostřednictvím SMS, e-mailem anebo přes SKYPE, případně ZOOM.us

Konzultace teorie jsou zpravidla po domluvě ve středu od 16:00 do 18:00 hodin, víkendy jen výjimečně.

Na konzultace máme podle tématického plánu (zákon 247/2000 Sb.) 15 hodin, bude-li třeba více, nevadí. Ovládání a údržba vozidel, teorie jízdy a zdravotnická příprava jsou předávány videoprogramem a v elektronické podobě ve formátu PDF.

Praktický výcvik v řízení motorového vozidla má celkem 28 hodin jízdy, budete-li chtít hodiny tzv. navíc, bude to správný tah. Moje dcery absolvovaly nejméně 55 hodin.

Protože v den ukončení výcviku vám musí být 18 let, je ideální začít výcvik asi 3 měsíce před dovršením věku. Autoškola nepoužívá trenažér (jen snižuje počet výcvikových hodin v provozu, v některých autoškolách až o pět hodin!), výhodou jsou lepší návyky díky dohledu učitele.

Pouze řidič, který beze zbytku ovládá auto uvnitř, se může naplno věnovat tomu, co je venku.

Máme sjednáno havarijní pojištění u České Pojišťovny. Nicméně co víme, tak autoškoly ze své viny nebourají také proto, že jsme na řízení auta dva a jezdíme po městě rychlostí do 50 km/hod.

Střídání pro výcvik

Střídání pro výcvik řízení vozidla provádíme u metra Chodov u České spořitelny viz. foto především pro snadnou dostupnost městskou dopravou.

Výcvikové vozidlo

Na první pohled se zdá Scenic III příliš veliký, ale je o 4 cm kratší než Škoda-Octavia. Je ale jen o něco vyšší. Díky tomu je z něj lepší výhled.